Aktualności : Informacje ogólne

Audycja z dn. 06.11.2019 r.

Sprawy bieżące

W grudniu kończy się umowa z firmą zabezpieczającą dystrybutory wody w naszej firmie. Aktualnie testowane są dwa nowe dystrybutory, które zostały udostępnione w obszarach z największym zużyciem wody, czyli w Zakładzie Montażu Struktur Lotniczych i Zakładzie Kompozytów. Okres testowania ma potrwać jeszcze do końca tego tygodnia. W związku z koniecznością wyboru nowego dostawcy, aby zapewnić pracownikom zarówno wodę o jak najlepszej jakości, jak też dystrybutory o jak największej sprawności i wydajności, prosimy o zgłaszanie wszelkich uwag związanych z działaniem testowanych dystrybutorów, do organizacji związkowych lub bezpośrednio w Dziale Infrastruktury. 

data publikacji: 2019-11-05

WIĘCEJ

Aktualności z dn. 27.08.2019

Pracownicze Programy Kapitałowe
Trwa proces wyłaniania instytucji finansowej, której zostanie powierzone wdrożenie Pracowniczego Programu Kapitałowego dla pracowników PZL-Świdnik. Po pierwszym etapie analizy kilkunastu instytucji, na podstawie przekazanych przez nie informacji powstała lista ośmiu wyróżniających się instytucji finansowych, których oferty zostały poddane dalszej szczegółowej analizie. Wyłonieni dostawcy zostali zaproszeni na spotkanie z udziałem zarządu PZL Świdnik na którym zadano szereg pytań związanych
w szczególności z doświadczeniem, efektywnością, kosztami i strategią inwestycyjną dostawcy. Celem spotkania była bezpośrednia analiza ofert w zakresie inwestycyjnym. 

data publikacji: 2019-08-30

WIĘCEJ

39.rocznica „Świdnickiego Lipca”

W tym roku mija 39. rocznica strajku pracowników WSK PZL-Świdnik. Wydarzenie, znane jako Świdnicki Lipiec, stało się iskrą zmian politycznych i gospodarczych, które wkrótce miały nastąpić w całej Polsce i Europie.

Aby uczcić pamięć o tamtych dniach, 7 lipca odbędą się obchody Świdnickiego Lipca, na które zapraszają burmistrz Waldemar Jakson, Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” WSK „PZL-Świdnik” S.A oraz Miejski Ośrodek Kultury. Uroczystość zainauguruje złożenie kwiatów pod pomnikiem Świdni­ckiego Lipca. Odprawiona zostanie też msza święta, a uczestnicy obchodów wezmą udział w uroczystym posiedzeniu Zarządu Regionu Środkowo-Wschodniego Solidarność i spotkaniu okolicznościowym.

W ramach obchodów zaplanowano festyn rodzinny na terenie zielonym przy Urzędzie Miasta Świdnik. 

data publikacji: 2019-07-04

WIĘCEJ

Aktualności z dn. 02.07.2019 r.

39.rocznica „Świdnickiego Lipca”

Trzydzieści dziewięć lat temu na Lubelszczyźnie, robotnicy solidarnie połączyli siły, aby bronić godności człowieka i praw pracowniczych. Wszystko zaczęło się 8 lipca 1980 roku od strajku w WSK-Świdnik, stąd przyjęło się określać je mianem „Świdnickiego Lipca”.
Protesty rozpoczęte w Świdniku rozprzestrzeniły się najpierw na Lubelszczyznę, a później inne miasta Polski, zapoczątkowując ogólnopolskie strajki. Wydarzenia  lipcowe na Lubelszczyźnie przełamały barierę strachu po poprzednich protestach, krwawo stłumionych przez władze komunistyczne i były początkiem wielkich zmian prowadzących do wolnej i suwerennej Polski. 

data publikacji: 2019-07-04

WIĘCEJ

Aktualności z dn. 25.06.2019

Pismo - Minister Obrony

Podczas Walnego Zebrania Delegatów Krajowej Sekcji Przemysłu Lotniczego NSZZ „Solidarność”, które odbyło się w dniach 15-16 czerwca delegaci w związku z brakiem reakcji na stanowiska kierowane przez Radę Sekcji do Rządu RP skierowali pismo do Pana Mariusza Błaszczaka Ministra Obrony Narodowej, w którym zwrócili się o osobisty nadzór Pana Ministra nad sygnalizowanymi przez Krajową Sekcję Przemysłu Lotniczego problemami oraz żądaniem pilnego spotkania z Prezydium Sekcji. 

Treść pisma dostępna jest w biurze związku i u przewodniczących kół wydziałowych. 

data publikacji: 2019-06-25

WIĘCEJ

Aktualności z dn. 04.06.2019 r.

Półmaraton Solidarności
Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom zaangażowanym w sobotni 7. PKO Półmaraton Solidarności. Ponad 100 wolontariuszy było zaangażowanych w to, aby zawody odbyły się bezpiecznie. Dziękujemy młodzieży z nauczycielami, członkom związku i pracownikom zakładu, którzy niejednokrotnie razem z rodzinami poświęcili swój wolny sobotni czas na pomoc organizacyjną półmaratonu i zabezpieczenie trasy. Dzięki Wam zawody przebiegły bezpiecznie i daliśmy radę ogarnąć całość. 

data publikacji: 2019-06-04

WIĘCEJ

Aktualności z dn. 28.05.2019 r.

Półmaraton Solidarności
W najbliższą sobotę 01 czerwca spod bramy głównej PZL-Świdnik wystartuje 7. PKO Półmaraton Solidarności. W związku z rozgrywanymi zawodami w godzinach 8.30 - 10.30 w różnych częściach miasta wystąpią utrudnienia w ruchu lub też na niektórych odcinkach nastąpi całkowite jego wyłączenie. 

data publikacji: 2019-05-29

WIĘCEJ

Aktualności z dn. 21.05.2019 r.

Pracownicze Programy Kapitałowe

W miniony czwartek odbyło się spotkanie grupy pracującej nad wyborem instytucji, która poprowadzi Pracowniczy Program Kapitałowy dla pracowników PZL-Świdnik. Ustalone zostały sprawy organizacyjne oraz harmonogram prac zespołu. Wybór firm, które zostaną poproszone o złożenie swoich ofert, a tym samym dopuszczone do drugiego etapu prac wdrożeniowych programu, powinien nastąpić w drugiej połowie czerwca. 

data publikacji: 2019-05-22

WIĘCEJ

Aktualności z dn. 14.05.2019 r.

Wybory do RN

W dniu dzisiejszym wybieramy przedstawiciela załogi do Rady Nadzorczej spółki. Zgodnie z regulaminem, zagłosować można na maksymalnie jednego spośród czterech kandydatów. Zachęcamy wszystkich pracowników do udziału w wyborach. Nie pozbawiajmy się sami tego uprawnienia i wybierzmy osobę kompetentną, która poza doświadczeniem zawodowym potrafi dobrze i ze zrozumieniem analizować dokumenty, w tym ekonomiczno-finansowe oraz nie będzie się bała wnosić informacje i pytania od załogi do Rady Nadzorczej, jako organu nadrzędnego nad zarządem spółki. Czas pokazuje, że jest taka potrzeba.  

data publikacji: 2019-05-15

WIĘCEJ

Aktualności z dn. 30.04.2019 r.

Umowa na AW101
W miniony piątek miało miejsce w naszej firmie jedno z ważniejszych wydarzeń ostatnich lat. Przy udziale najważniejszych osób naszego kraju i najważniejszych osób naszego koncernu, podpisana została umowa na zakup śmigłowców dla Marynarki Wojennej RP. Cztery sztuki AW101, to nie jest powalająca ilość… To prawda. Jak również prawdą jest to, że kontrakt ten nie spowoduje u nas znacznego wzrostu ilości pracy. Oczywiście można narzekać, że niewiele zyskujemy. 

data publikacji: 2019-05-01

WIĘCEJ