Aktualności

Charytatywny Karnawałowy „Bal Solidarności”

Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnej zabawy na charytatywnym karnawałowym „Balu Solidarności”, który w tym roku odbędzie się 22 lutego w Lachówce. 

 

data publikacji: 2020-01-23

WIĘCEJ

Radosnych i błogosławionych świąt Bożego Narodzenia!!!

Boże Narodzenie, to czas miłości, radości i pojednania. Pamiętajmy o tym, siadając przy wigilijnym stole i łamiąc biały opłatek. Przekazujmy sobie życzenia szczerze i  z nadzieją, że Boża Dziecina przyniesie nam samo dobro.
Chociaż każdy z nas ma swoje troski i kłopoty, otwórzmy swoje serca i pozwólmy,
by wszechmocna Miłość, wlała w nie wiarę w drugiego człowieka i lepsze jutro.  

data publikacji: 2019-12-23

WIĘCEJ

Wczasy, Ustronie Morskie 8-15.08.2020

Ustronie Morskie: 8-15.08.2020

Dzień 1 - Wyjazd ze Świdnika, przejazd do Ustronia Morskiego, obiad i nocleg. 

Dzień 2-7 - Śniadanie, wypoczynek nad Bałtykiem, obiadokolacja, nocleg. 

Dzień 8 - Śniadanie, wyjazd do Świdnika. 

Możliwość zorganizowania wycieczek fakultatywnych.

(Do wyboru: Kopenhaga, wyspa Bornholm lub Kołobrzeg i okolice) 

Cena wycieczki: 900 zł + transport*  

data publikacji: 2019-12-23

WIĘCEJ

WYCIECZKA Litwa - Łotwa

WYCIECZKA: Litwa - Łotwa 10-14.06.2020

Dzień 1 - Wyjazd ze Świdnika o 5:30 parking przy Kościele NMP, po drodze zwiedzanie twierdzy Osowiec, zakwaterowanie przy granicy polsko-litewskiej, obiad i nocleg.

Dzień 2 - Śniadanie we własnym zakresie, przejazd do Rygi, popołudniowe zwiedzanie miasta, leżącego nad malowniczą rzeką Dźwiną, zakwaterowanie, obiad, nocleg w Jurmali

Dzień 3 - Śniadanie, zwiedzanie łotewskiego wybrzeża oraz Parku Narodowego Gauja, obiad, nocleg.

Dzień 4 - Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Rundale (mały Wersal), zwiedzanie pałacu i ogrodów, zwiedzanie zamku w Bausce oraz Góry Krzyży, przejazd do Kłajpedy, obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 5 - Śniadanie, zwiedzanie Kłajpedy, powrót do Świdnika.

Cena wycieczki: 950 zł + 25 € 

data publikacji: 2019-12-23

WIĘCEJ

Aktualności z dn. 03.12.2019 r.

Sprawy bieżące

W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie przedstawicieli organizacji związkowych i Rady Pracowników z dyrektorem Bartoszem Śliwą i dyrektor HR Lucyną Pasternak, na którym omówione zostały poniższe tematy:
1.Jakość części wykonywanych w outsourcingu
2.Rozkład czasu pracy w 2020 r.
3.Posiłki profilaktyczne
4.Talony świąteczne

Szczegółowe informacje są dostępne w biurze Komisji (biurowiec, pok. 24, tel. 766 56) lub u przewodniczących kół wydziałowych. 

data publikacji: 2019-12-04

WIĘCEJ

Aktualności z dn. 26.11.2019 r.

W poniedziałek 25 listopada „Solidarność” przeprowadziła ogólnopolską akcję ulotkową pod sklepami Castorama. Akcja miała związek z faktem bezprawnego dyscyplinarnego zwolnienia 9 członków Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”, przez Zarząd Castorama Polska, za wpisy na portalach społecznościowych, informujące o łamaniu przepisów BHP i warunków pracy w sklepach. Okazuje się, że w Castoramie nie wolno upominać się o poprawę warunków pracy, ani o to żeby można było pracować w bezpiecznych warunkach. Aby utrudnić działalność „Solidarności” pracodawca założył nawet własny związek zawodowy. Byliśmy też obecni w Warszawie, w siedzibie zarządu Castorama Polska, gdzie odbywały się negocjacje z zarządem firmy. 

data publikacji: 2019-11-27

WIĘCEJ

Audycja z dn. 06.11.2019 r.

Sprawy bieżące

W grudniu kończy się umowa z firmą zabezpieczającą dystrybutory wody w naszej firmie. Aktualnie testowane są dwa nowe dystrybutory, które zostały udostępnione w obszarach z największym zużyciem wody, czyli w Zakładzie Montażu Struktur Lotniczych i Zakładzie Kompozytów. Okres testowania ma potrwać jeszcze do końca tego tygodnia. W związku z koniecznością wyboru nowego dostawcy, aby zapewnić pracownikom zarówno wodę o jak najlepszej jakości, jak też dystrybutory o jak największej sprawności i wydajności, prosimy o zgłaszanie wszelkich uwag związanych z działaniem testowanych dystrybutorów, do organizacji związkowych lub bezpośrednio w Dziale Infrastruktury. 

data publikacji: 2019-11-05

WIĘCEJ

Aktualności z dn. 27.08.2019

Pracownicze Programy Kapitałowe
Trwa proces wyłaniania instytucji finansowej, której zostanie powierzone wdrożenie Pracowniczego Programu Kapitałowego dla pracowników PZL-Świdnik. Po pierwszym etapie analizy kilkunastu instytucji, na podstawie przekazanych przez nie informacji powstała lista ośmiu wyróżniających się instytucji finansowych, których oferty zostały poddane dalszej szczegółowej analizie. Wyłonieni dostawcy zostali zaproszeni na spotkanie z udziałem zarządu PZL Świdnik na którym zadano szereg pytań związanych
w szczególności z doświadczeniem, efektywnością, kosztami i strategią inwestycyjną dostawcy. Celem spotkania była bezpośrednia analiza ofert w zakresie inwestycyjnym. 

data publikacji: 2019-08-30

WIĘCEJ

39.rocznica „Świdnickiego Lipca”

W tym roku mija 39. rocznica strajku pracowników WSK PZL-Świdnik. Wydarzenie, znane jako Świdnicki Lipiec, stało się iskrą zmian politycznych i gospodarczych, które wkrótce miały nastąpić w całej Polsce i Europie.

Aby uczcić pamięć o tamtych dniach, 7 lipca odbędą się obchody Świdnickiego Lipca, na które zapraszają burmistrz Waldemar Jakson, Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” WSK „PZL-Świdnik” S.A oraz Miejski Ośrodek Kultury. Uroczystość zainauguruje złożenie kwiatów pod pomnikiem Świdni­ckiego Lipca. Odprawiona zostanie też msza święta, a uczestnicy obchodów wezmą udział w uroczystym posiedzeniu Zarządu Regionu Środkowo-Wschodniego Solidarność i spotkaniu okolicznościowym.

W ramach obchodów zaplanowano festyn rodzinny na terenie zielonym przy Urzędzie Miasta Świdnik. 

data publikacji: 2019-07-04

WIĘCEJ

Aktualności z dn. 02.07.2019 r.

39.rocznica „Świdnickiego Lipca”

Trzydzieści dziewięć lat temu na Lubelszczyźnie, robotnicy solidarnie połączyli siły, aby bronić godności człowieka i praw pracowniczych. Wszystko zaczęło się 8 lipca 1980 roku od strajku w WSK-Świdnik, stąd przyjęło się określać je mianem „Świdnickiego Lipca”.
Protesty rozpoczęte w Świdniku rozprzestrzeniły się najpierw na Lubelszczyznę, a później inne miasta Polski, zapoczątkowując ogólnopolskie strajki. Wydarzenia  lipcowe na Lubelszczyźnie przełamały barierę strachu po poprzednich protestach, krwawo stłumionych przez władze komunistyczne i były początkiem wielkich zmian prowadzących do wolnej i suwerennej Polski. 

data publikacji: 2019-07-04

WIĘCEJ