Aktualności

Aktualności z dn. 16.04.2019 r.

Posiedzenie Zespołu Trójstronnego ds. Rozwoju Przemysłowego Potencjału Obronnego i Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych

W dniu wczorajszym w Warszawie w Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog na wniosek Przewodniczącego Krajowej Sekcji Przemysłu Zbrojeniowego NSZZ Solidarność Stanisława Głowackiego odbyło się posiedzenie Zespołu Trójstronnego ds. Rozwoju Przemysłowego Potencjału Obronnego i Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych. 

data publikacji: 2019-04-16

WIĘCEJ

Aktualności z dn. 09.04.2019 r.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy swoją obecnością w ubiegły czwartek,  wsparli manifestację NSZZ „Solidarność” pod Lubelskim Urzędem Wojewódzkim. Manifestacje, w których domagamy się realizacji postulatów pracowniczych, zorganizowane zostały w całym kraju. W Lublinie zgromadziło się blisko tysiąc osób 

data publikacji: 2019-04-10

WIĘCEJ

Apel przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ “Solidarność” Piotra Dudy skierowany do członków Związku

Gdańsk, 1 kwietnia 2019 r.
Koleżanki i Koledzy!
Członkowie Niezależnego Samorządnego
Związku Zawodowego „Solidarność”!


Przez ostatnie lata wielokrotnie podkreślaliśmy, że dzięki narzędziom politycznym „Solidarność” zrealizowała wiele ważnych postulatów pracowniczych i społecznych.  

data publikacji: 2019-04-02

WIĘCEJ

Aktualności z dn. 02.04.2019 r.

Spotkanie w BCube

W miniony piątek odbyło się kolejne spotkanie kierownictwa BCube o/Świdnik i dyr. HR BCube z przewodniczącymi organizacji związkowych w BCube i PZL, w trakcie którego omówione zostały poniższe tematy: 

data publikacji: 2019-04-02

WIĘCEJ

MANIFESTACJA 4 kwietnia

Obradujący 20 marca br. w Warszawie Sztab Protestacyjno-Strajkowy NSZZ „Solidarność” stwierdził, że żaden z głównych postulatów Związku nie został przez Rząd uwzględniony. Sztab do czwartku 28 marca oczekuje od Rządu konkretnych propozycji i terminów ich realizacji. W przeciwnym razie zorganizuje 4 kwietnia manifestacje przed wszystkimi urzędami wojewódzkimi. 

data publikacji: 2019-03-27

WIĘCEJ

Zapraszamy na wycieczkę Lwów – Poczajów - Złota Podkowa

Lwów – Poczajów - Złota Podkowa

Termin: 24-26.05.2019 r. 

data publikacji: 2019-03-27

WIĘCEJ

Aktualności z dn. 26.03.2019 r.

Spotkanie z Prezes Beatą Stelmach

W ubiegłą środę odbyło się spotkanie Pani Prezes Beaty Stelmach z przewodniczącymi organizacji związkowych oraz przedstawicielem Rady Pracowników i członkiem Rady Nadzorczej z ramienia załogi. Rozmowa dotyczyła spraw zakładowych i pracowniczych,
w tym przede wszystkim zamówień i zabezpieczenia w pracę.  

data publikacji: 2019-03-27

WIĘCEJ

Aktualności z dn. 05.03.2019 r.

Spotkanie w sprawie PPK
W ubiegły czwartek odbyło się pierwsze spotkanie dotyczące wdrożenia w PZL-Świdnik Pracowniczego Programu Emerytalnego. W tej chwili wybrany jest doradca finansowy, który ma za zadanie przygotować akcję wdrożeniową, włącznie z przeanalizowaniem instytucji finansowych, prowadzących PPK oraz porównaniem ich ofert. Natomiast w firmie powołany zostanie zespół składający się z przedstawicieli pracodawcy i związków zawodowych, który docelowo będzie miał za zadanie wybrać instytucję, która wdroży PPK w firmie. Przeprowadzona zostanie również akcja informacyjna wśród załogi, dotycząca zasad funkcjonowania PPK. 

data publikacji: 2019-03-06

WIĘCEJ

Puchar Burmistrza Świdnika w halowej piłce nożnej dla NSZZ Solidarność

data publikacji: 2019-02-19

WIĘCEJ

Aktualności z dn. 29.01.2019 r.

Jaka modernizacja śmigłowców?

W ubiegłym tygodniu usłyszeliśmy wszyscy o decyzji Ministerstwa Obrony Narodowej w sprawie zakupu śmigłowców Black Hawk dla wojsk specjalnych. Można by powiedzieć, nareszcie coś się dzieje i wojsko zaczyna kupować śmigłowce. Niestety dla nas, po raz kolejny obnażona została słabość włoskiej polityki i lobbingu oraz naszego właściciela, którego pomysły na przyciągnięcie klienta sprowadza się chyba tylko do otwierania coraz większych i droższych biur w Warszawie.  

data publikacji: 2019-01-29

WIĘCEJ